ACCUPOCKET 150 TIG

Fronius, akü işletimli kaynak çözümlerine bir TIG modeli ekledi. AccuPocket 150/400 TIG hem kullanışlı hem de örtülü elektrot kaynağının sunduğu avantajların aynısını sunar. Aynı zamanda örneğin iki ve dört döngü değişimi, TAC fonksiyonu ve TIG Comfort Stop gibi yüksek performanslı TIG fonksiyonlar da sunar. TIG darbe fonksiyonu daha az ısı girdisi, daha iyi bir boşluk doldurma kapasitesi ve daha iyi bir dikiş görünümü sağlar. Bir diğer öne çıkan özellik ise, başlama ve durma evresinde optimum gaz koruması sunan entegre bir gaz manyetik valfidir.

ÜRÜN DETAYLARI

Kaynak akımı / Devrede Kalma Oranı [10dak/40°C] 100A / 50% ED [Hybrid]
Kaynak akımı / Devrede Kalma Oranı [10dak/40°C] 150A / 25% ED [Hybrid]
Kaynak akımı / Devrede Kalma Oranı [10dak/40°C] 65A / 100% ED [Hybrid]
Çalışma gerilimi alanı 0 – 91V
Boşta çalışma gerilimi 91,0 V
Şebeke gerilimi [+/-%15] 52,8V DC Ladespannung
Boyut / Genişlik 160,0 mm
Boyut / Uzunluk 435,0 mm
Ağırlık 10,9 kg
Koruma derecesi IP23

TIG COMFORT STOP

Kaynak işlemi sonlandığında, ark boyu hedefli bir şekilde değiştirildikten sonra kaynak akımı otomatik olarak kapatılır. Böylelikle arkın TIG torcu kaldırıldığında kaynak prosesini sonlandırmak için gereksiz olarak uzunlamasına çekilmek zorunda kalması önlenir. Koruyucu gaz örtüsünün de korunması sayesinde son krater bölgesinde daha iyi bir kaynak sonucu elde edilir.

TAC

TAC sayesinde tutturma için bir nokta yeterlidir çünkü darbeli ark, iki kaynak havuzunu harekete geçirir ve bunlar en kısa sürede tek bir kaynak havuzu olacak şekilde birleşir. TAC fonksiyonu ek olarak ilave malzeme kullanılmadan ince sacların kaynak yapımında da kullanılabilir.

SICAK ATEŞLEME

Elektrotu daha iyi ateşleyebilmek için, kaynak sistemlerindeki ateşlemelerde akım bir saniyeden daha az bir süre için yükseltilir. Sıcak ateşleme fonksiyonu özellikle rutil ve selülöz elektrotlu kaynak yapımları için geliştirilmiştir.

YUMUŞAK YOL VERME

Yumuşak yol verme fonksiyonu, kaynak başlangıcında sağlam bir ark sağlar ve özel olarak düşük kaynak akımı ile kaynak yapılan elektrotlar için geliştirilmiştir (temel elektrotlar).

ŞEBEKE GERİLİMİNDEN BAĞIMSIZ OLARAK KULLANILABİLİR

Güç kaynakları ülkelere özgü modellerde sunulmaktadır ve böylelikle farklı şebeke gerilimine sahip bölgelerde de kullanılabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bölgenizdeki Fronius yetkilisi ile iletişim kurun.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Ürün & Hizmet Ara