TRANSPOCKET 180 TIG

TransPocket’in TIG cihaz serisi 150 ila 350 A güç sınıfında sunulmaktadır. İlave fonksiyonları sayesinde kullanıcıların çalışmasını kolaylaştırırlar: TIG Comfort Stop ile arkın kaynak sonunda kopması önlenir, TIG Puls ise zorlu konumlarda ve aralık köprülemede kaynak havuzuna daha iyi hakim olmak içindir. Ayrıca bir gaz kontrol fonksiyonu da bulunmaktadır.
Geniş yelpazemizden seçiminizi yapın
TransPocket 150/180’in yeni jenerasyonu yoğun esneklik sunuyor. Entegre PFC (Power Factor Correction) teknolojisi (güç faktörü düzeltmesi) ile 100 metreye kadar aşırı uzun şebeke hatlarının kullanımı da desteklenmektedir. Kullanım konsepti de daha sezgisel bir hale getirilmiştir. Ekrandaki 7 segmanlı gösterge, ayarlanan parametrelerin daha hızlı okunmasını sağlar. Ek olarak ekran içe doğru çevrilmiş ve böylelikle hasarlara karşı iyi bir koruma sağlanmıştır. Kolay anlaşılır ayarlar, kullanımı önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır.

ÜRÜN DETAYLARI

Kaynak akımı / Devrede Kalma Oranı [10dak/40°C] 180A / 40%
Kaynak akımı / Devrede Kalma Oranı [10dak/40°C] 160A / 60%
Kaynak akımı / Devrede Kalma Oranı [10dak/40°C] 120A / 100%
Çalışma gerilimi alanı 20,4V – 27,2V
Boşta çalışma gerilimi 101,0 V
Şebeke frekansı 50-60Hz
Şebeke gerilimi [+/-%15] 230V
Şebeke sigortası 16A
Boyut / Genişlik 160,0 mm
Boyut / Uzunluk 435,0 mm
Ağırlık 9,0 kg
Koruma derecesi IP23

SICAK ATEŞLEME

Elektrotu daha iyi ateşleyebilmek için, kaynak sistemlerindeki ateşlemelerde akım bir saniyeden daha az bir süre için yükseltilir. Sıcak ateşleme fonksiyonu özellikle rutil ve selülöz elektrotlu kaynak yapımları için geliştirilmiştir

YUMUŞAK YOL VERME

Yumuşak yol verme fonksiyonu, kaynak başlangıcında sağlam bir ark sağlar ve özel olarak düşük kaynak akımı ile kaynak yapılan elektrotlar için geliştirilmiştir (temel elektrotlar).

TAC

TAC sayesinde tutturma için bir nokta yeterlidir çünkü darbeli ark, iki kaynak havuzunu harekete geçirir ve bunlar en kısa sürede tek bir kaynak havuzu olacak şekilde birleşir. TAC fonksiyonu ek olarak ilave malzeme kullanılmadan ince sacların kaynak yapımında da kullanılabilir.

TIG COMFORT STOP

Kaynak işlemi sonlandığında, ark boyu hedefli bir şekilde değiştirildikten sonra kaynak akımı otomatik olarak kapatılır. Böylelikle arkın TIG torcu kaldırıldığında kaynak prosesini sonlandırmak için gereksiz olarak uzunlamasına çekilmek zorunda kalması önlenir. Koruyucu gaz örtüsünün de korunması sayesinde son krater bölgesinde daha iyi bir kaynak sonucu elde edilir.

ŞEBEKE GERİLİMİNDEN BAĞIMSIZ OLARAK KULLANILABİLİR

Güç kaynakları ülkelere özgü modellerde sunulmaktadır ve böylelikle farklı şebeke gerilimine sahip bölgelerde de kullanılabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bölgenizdeki Fronius yetkilisi ile iletişim kurun.

İLGİLİ ÜRÜNLER

TRANSPOCKET 180 TIG

TRANSPOCKET 150 TIG

TRANSPOCKET 2500 TIG

TRANSPOCKET 3500 TIG

Ürün & Hizmet Ara