PMC - PULSE MULTİ CONTROL: KONTROLLÜ VE HIZLI KAYNAKLAMA İÇİN YENİ IMPULS

MODİFİYE EDİLMİŞ DARBELİ ARK İLE ÇOK DAHA İYİ KAYNAK SONUÇLARI

Fronius, PMC ile darbeli ark sırasında çok daha iyi bir kaynak sonucu elde etmek için yeni, yüksek performans sunan güç kaynağı platformu TPS/i ile bir arada kullanılabilecek şekilde darbeli arkı modifiye etmiştir. Yeni geliştirilen ve değiştirilen fonksiyonlar darbeli ark üzerinde çok daha iyi bir kontrol sağlamaktadır. Çelik, alüminyum ve krom nikel koruyucu gaz kaynaklarında bu şekilde çok daha az çapak oluşumu söz konusu olur. Sürekli iyi bir kaynak nüfuziyeti sayesinde, daha az yanık çapakların oluşması garanti edilir ve bu sayede hiç olmadığı kadar hızlı ve ekonomik bir kaynak sağlanır.

KAYNAK NÜFUZİYETİ VE ARK BOYU İÇİN AKILLI STABİLİZATÖRLER

Kaynak nüfuziyeti stabilizatörü

Ek bir tel ayarı, torcun yapı parçasına doğru bir mesafe değişikliğinde akımı ve kaynak nüfuziyetini sabit tutar. Ark çok büyük bir kararlılık elde eder ve kaynak nüfuziyeti çok daha kararlı hale gelir. Kaynak nüfuziyeti stabilizatörü olmayan geleneksel MIG/MAG makinelerinde, kaynak akımının mesafe değişikliği algılanmaz ve bu şekilde kaynak gücü düşer. Sonucu: Kaynak nüfuziyeti düşük olduğunda bağlantı hataları meydana gelir. Kaynak nüfuziyeti yüksek olduğunda, kaynak akımı artacağından ince saclarda dikiş düşebilir.

Ark boyu stabilizatörü

Ark boyu, kaynak gerilimi üzerinden doğrudan etkilenebilir. Sonuç, kısa devre olduğunda daha güvenli ve hatasız bir damla geçişinin sağlandığı, daha kısa arktır. Hızlı ayarlama sayesinde kısa devre süresi asgaride tutulur ve gerilimi azaltır. Ark boyu stabilizatörü arkı sürekli kısa tutar ve bu şekilde arkın kararlı olmasını sağlar. Dış hatalarda kullanıcı tarafından manüel bir yeniden ayarlamaya ihtiyaç duymaz. Özel olarak robotlu kaynak sırasında, uygulama için gerekli işlerin sayısına yönelik (programlanmış kaynak programları) çok büyük bir zaman tasarrufu potansiyeli ortaya çıkar.

Fronius TPSi PMC Pulse Multi Control Arkı

KAYNAK PROSESLERİ

PMC - PULSE MULTI CONTROL

CMT PULSE ADVANCED PROSESİ

CMT PULSE - COLD METAL TRANSFER

Ürün & Hizmet Ara