OTOMASYON SİSTEMLERİ

Avantajınız: Tek elden mükemmellik

Dünya çapında lider kaynak teknolojilerinin ve mekanik kaynak proseslerinin gerçekleştirilmesinde uzun yıllara dayanan tecrübenin kombinasyonu, bizi her yönden kalifiye bir ortak yapmakta ve bu da müşterilerimizin kalite beklentisini her yönden tamamıyla karşılamaktadır.

Mercek altında: Bireysellik, kaynak kalitesi ve randıman

Modern kaynak sistemlerinden ekolojik olarak işleyen prosesler ve mükemmel kaynak kalitesi sunmaları beklenmektedir. Birçok müşterimiz, titiz bir şekilde ayrıntılı teknik şartlara göre geliştirilmiş bireysel çözümlere ihtiyaç duymaktadır. Ve bu noktada ön planda daima işlevselliğin ve ekonomikliğin optimum uyumu yer almaktadır

 

SİSTEM UYGULAMALARI

SABİTLENMİŞ TORCUN ÖNÜNDE DÖNEN İŞ PARÇALARI

Yuvarlak dikiş kaynağında, kaynak yapılacak iş parçaları bir veya birden fazla sabitlenmiş torcun önünde dönerler. Genel olarak aygıt inşaatında, depo inşaatında, enerji santrali inşaatında veya gıda endüstrisinde kullanılır.

PARÇALAR YATAY VEYA DİKEY OLARAK KAYNAK YAPILIR

Uzunlamasına dikiş kaynağında iş parçaları yatay ve dikey yönde birbiriyle birleştirilirler. Genel olarak tesis inşaatında, depo inşaatında, köprü yapımında, çelik inşaatında, tersanelerde veya vagon yapımında kullanılır.

SON DERECE ÇOK YÖNLÜ, SON DERECE EKONOMİK

Tek bir kaynak sistemiyle hem uzunlamasına dikiş, hem yuvarlak dikiş hem de kaplama kaynağı yapılabiliyor ve bu esnada MIG-MAG, CMT, TIG veya plazma gibi farklı uygulamaya özel kaynak prosesleri kullanılıyorsa, multi kaynak uygulaması söz konusudur. Multi kaynak uygulaması özellikle esneklik ve ekonomikliğin aynı ölçüde önemli olduğu alanlarda kullanılır. Bunun örnekleri tesis inşaatında, depo inşaatında, enerji santralı inşaatında ve daha bir çok branşta görülebilir

YÜZEYLERDE DAHA YÜKSEK AŞINMA DİRENCİ

Kullanıcı ister TIG yöntemini, ister alışılmış gazaltı kaynağını, isterse de kaplama kaynağı için CMT tekniğini kullansın, şu sonuç hep aynıdır: Kaynak yöntemleri, iş parçası yüzeylerinde daha yüksek bir aşınma direncinin yanı sıra çok daha düşük bir malzeme masrafı oluştururlar. Genel olarak enerji üretim tesisi inşaatında, petrol ve gaz sanayisinde, tersanelerde veya türbin ve tesis inşaatında kullanılır.

PROSES GÜVENLİ SİSTEMLER

Fronius orbital kaynak sistemleri, kayıtlı uzman bilgisini ve dijital ayar teknolojisini birleştirerek güvenli prosesli sistemler yaratıyorlar. Bu sistemler, son derece ekonomik olarak otomatik kaynak işlemlerini gerçekleştirir. Orbital kaynağı özellikle kaynak yapımı zor olan nikel veya titan gibi maddelerde en büyük gücünü gösterir. Genel olarak tesis imalatında, boru hattı inşaatında veya sanayi montajında kullanılır.

İLGİLİ ÜRÜNLER

DAİRESEL DİKİŞ SİSTEMLERİ

LİNEER DİKİŞ SİSTEMLERİ

MULTİ KAYNAK SİSTEMLERİ

KAPLAMA KAYNAĞI

ORBİTAL KAYNAK SİSTEMLERİ

Ürün & Hizmet Ara