CMT BRAZE+ [LEHİMLEME]: YATIRIM VE İŞLETME GİDERLERİNİ DÜŞÜRÜR

KAYNAK HIZLARI PATENTLİ GAZ NOZUL FREZESİ İLE ARTAR

Fronius, AUDI AG ile birlikte CMT Braze+ (CMT = Cold Metal Transfer) lehim prosesi için çok ince, konik bir şekilde biçimlendirilmiş gaz nozulu geliştirmiştir. Bunun sayesinde koruyucu gaz yüksek hızlara erişebilmekte ve arkın büzülmesini tetiklemektedir. Lehim prosesi gaz tüketimini dakikada üç ila beş arasında değişecek şekilde yüzde 60 oranında düşürmektedir. Yüksek akış hızı ve iyileştirilmiş torç tasarımı buna ek olarak yüksek soğutma kapasitesi de sunar. Bu da uzun kullanım ömrü sağlar. Bu şekilde sadece yatırım değil, aynı zamanda sarf malzemesi maliyetleri de oldukça düşer. Bu yöntem yüksek bir tekrarlanabilirlik sunar. Bu nedenle CMT Braze, bugüne kadar lazer lehiminin kullanıldığı uygulamalar için gittikçe daha ilgi çekici hale gelmeye başlamaktadır.

PRATİK HAYATTA KANITLANMIŞ

Fronius CMT Braze+ CMT lehimleme yöntemi, örneğin AUDI AG tarafından kaporta konstrüksiyonunda kullanılmaktadır. Robot destekli lehimleme sayesinde otomobil üreticisi çok iyi sonuçlara ulaşmaktadır. Lehim dikişi çok ince ve temiz gerçekleşmektedir. Bu şekilde modifiye edilmiş CMT yöntemi özellikle dikiş görünümünün önemli olduğu uygulamalarda ön plana çıkmaktadır. Audi, Audi A7’nin seri üretiminde, lehim hızını belirgin bir şekilde arttırmak için CMT Braze+ plazma lehimine geçmiştir.

FRONİUS MÜŞTERİSİ OLARAK HEMEN GEÇİŞ YAPIN

Şu anda bir Fronius CMT kaynak sistemi kullanıyor musunuz? O zaman tarafımızdan danışmanlık alın ve CMT Braze+ avantajlarından faydalanmaya başlayın. Yeni prosesi kullanabilmek için sadece torç gövdesi ve adaptörlü karakteristik eğrisi gereklidir.

Fronius CMT Braze Arkı

KAYNAK PROSESLERİ

CMT BRAZE

CMT

CMT ADVANCED

CMT PIN

LSC

LSC ADVANCED

Ürün & Hizmet Ara