CMT - COLD METAL TRANSFER: EN İYİ KALİTE İÇİN SOĞUK KAYNAK PROSESİ

Geleneksel MIG/MAG kaynaklarıyla karşılaştırıldığında CMT çok düşük ısı girdisi ve çok kararlı ark ile göz doldurur. Fronius kaynak prosesi CMT (Cold Metal Transfer) kullanıcıların çelik ve alüminyum gibi farklı malzemelerin birbirine eklenmesi sırasında belirli alanlarda en iyi sonuçları sağlayan bir kaynak yöntemidir.

KULLANICI İÇİN SAYISIZ KAYNAK AVANTAJI

Dijital proses regülasyonu bir kısa devreyi tespit eder ve teli geri çekerek damlacık transferini destekler: Kaynak sırasında tel ileri doğru hareket ettiğinde ve bunu bir kısa devre izlediğinde, tel yeniden geri çekilir. Arkın kendisi bu nedenle yanma sürecine sadece çok kısa süreli olarak ısı aktarır. Kısa devre kontrol edilir ve akım düşük tutulur. Sonuç: Çapaksız bir metal geçişi. Ark boyunun tespit edilmesi ve ayarlanması mekanik olarak gerçekleştirilir. Ark, iş parçasının yüzeyinin nasıl üretildiğine ve kullanıcının ne kadar acele çalıştığına bakmaksızın kararlı kalır. Bu şekilde CMT her yerde ve her pozisyonda kullanılabilir.

ÇOK YÖNLÜ VE İLGİLİ ÇEKİCİ KULLANIM ALANLARI

CMT kaynağı çelik ile alüminyumun kaynaklanması için uygundur, çünkü bu kaynak lehimi galvanizli çelik plakayı bu kaynak lehimiyle örtmekte, ancak alüminyum eritilmemektedir. Buna ek olarak CMT yöntemi aynı zamanda ısıyla galvanize edilmiş ve elektrolit ile galvanize edilmiş sacların, bakır-silisyum alaşımlı kaynak teliyle, çapaksız olarak, pratik bir şekilde kaynatılmasını da sağlar. Bu noktada galvanizli sacın çekmesi çok az olur. Aynı zamanda alüminyum saclarda ince sac kaynakları da (0,3 milimetreden itibaren) gerçekleştirilebilir. Bu noktada düşük ısı girdisi nedeniyle banyo uygulamasına gerek duyulmaz. Tüm uygulama aynı şekilde paslanmaz çeliklerle magnezyum kaynağı için de geçerlidir.

Cmt Cold Metal Transfer Arkı

Fronius CMT Soğuk Metal Transferi Çapaksız Kaynak

KAYNAK PROSESLERİ

CMT

CMT ADVANCED

CMT PIN

CMT BRAZE

LSC

LSC ADVANCED

Ürün & Hizmet Ara