KAYNAK PROSESLERİ

MIG/MAG KISA ARK

MIG/MAG KISA ARK

Erimiş elektrot teline sahip düşük performans aralığındaki ark. Kısa ark, elektrot telinin iş parçasına kısa süreli temasıyla ateşlenir. Bu sırada yüksek, hızlı bir şekilde artan kısa devre akımı ortaya çıkar. Isıyla kaynak teli sıvı hale geçer ve kaynak damlaları çözülür. Kısa devre köprüsü kırıldıktan sonra ark yeniden ateşlenir. Kısa ark ile neredeyse her türlü konumda kaynak yapılabilir.

MIG/MAG DARBELİ ARK

MIG/MAG DARBELİ ARK

Darbeli ark ile kaynak sırasında, temel gerilim düzenli olarak arttırılan darbeli ark ile çoğaltılır. Bu şekilde önceden belirlenen frekans ve darbe süresi ana akımı değiştirir ve bir darbe akımı oluşturur. Temel akım düşük verimle ark sağlar, kaynak telini eritir ve kaynak banyosunu sıvı hale getirir. Yüksek darbe akımı tel ucunu sıvı hale getirir ve manyetik kuvvetlerle çözülebilen bir büyük damla oluşturur. Proses parametreleri, her bir akım darbesinde bir damla oluşacak şekilde tel çapına ve elektrot takımına bağlı olarak seçilir. Darbeli ark özellikle ince sacların kaynatılması için uygundur.

MIG/MAG SPREY ARK

MIG/MAG SPREY ARK

Fronius bünyesinde yıllardır sizlere en iyi kaynak sonucunu sunabilmek için, arkın DNA’sını deşifre etmeye çalışıyoruz. Dünya çapında kaynak teknolojisinde yenilikçilik lideri ve teknoloji lideri olarak ark kaynağından direnç punta kaynağına kadar en mükemmel kaynak proseslerini geliştiriyoruz. Arklarımız ve kaynak proseslerimiz, hız, verimlilik ve kalite konularında her zaman yeni standartlar oluşturmaktadır. Bu yetkinlik ile ince sac kaynağından alüminyum kaynağına, yüksek verimli kaynaktan, el tipi kaynak makinelerine, pilli kaynak makinelerinden robotlu kaynak sistemlerine kadar çeşitli uygulamalar dönük ürünler ve sistemler geliştiriyoruz.

Ürün & Hizmet Ara