Maliyet açısından verimli MIG/MAG kaynakları için tel bidon sistemleri

Maliyet açısından verimli MIG/MAG kaynakları için tel bidon sistemleri

Dolgu metali uzmanı voestalpine Böhler Welding’den yüksek kaliteli kaynak telleri hâlihazırda dolum içeriği 250 ila 500 kg olan karton bidonlar halinde sipariş edilebilmektedir. Tel bidon sistemleri, makara değişikliğinin sebep olduğu çalışmama sürelerinin önüne geçerek verimli bir şekilde MIG/MAG kaynağı  yapılmasını sağlar, özellikle mekanik ve robotlarla yapılan işlemlerde faydalıdır. Verimli bir iç nakliye, kurulum ve tel kullanımı için özel bir aksesuar listesi bulunmaktadır. Bidon çözümleri, kaplama, sert kaplama ve lehimlemede kullanılan alaşımsız ve düşük alaşımlı tel çeşitleri, paslanmaz, alüminyum, nikel bazlı ve bakır bazlı tel çeşitlerinde sunulmaktadır.

Kâr artışı için kolaylaştırılmış MIG/MAG kaynağı

ÖZELLİKLER KULLANICIYA FAYDALARI
Makara değişimindeki çalışmama sürelerinin büyük ölçüde azaltılması Ark süresinin ve üretim çıktısının artışı
Kaynak esnasında makaraların boş kalmaması Tamir edilmesi veya hurdaya atılması gereken yarı kaynak yapılmış ürünlerin önüne geçilmesi, daha yüksek üretim çıktısı
Yüksek tel kalitesi ve özel besleme sistemi sayesinde sorunsuz tel transportu Sağlam kaynak performansı, ark süresinin artışı  ve daha yüksek verimlilik
Kontrollü tel dökümü ve heliks Mekanik ve robotlu kaynak yapımında ince ve hassas kaynak konumlandırması
Harekete geçirilecek makara ağırlığı yok Motorlar ve silindirler gibi besleme komponentlerinin daha az aşınması

Tel makarasının değişiminde oluşan atıl süreleri, örneğin 18 kg’lık tel makaralarının kullanımına oranla bidonlar kullanıldığında büyük ölçüde azaltılmaktadır. 500 kg’luk bidon ile imalatçılar her biri yaklaşık on dakika süren 26 makara değişiminin önüne geçer, 250 kg’lık bidon ise 13 makara değişiminin önüne geçilmesini sağlar. Bu net kaynak süresinde 260 veya 130’dan daha fazla dakika kazanılması sonucunu beraberinde getirir ve buna bağlı olarak üretim çıktısında ve kârda artış sağlar. Bidonların kullanılması anında kaynak masraflarınızın azalmasına ve şirketinizin rekabet gücünün gelişimine katkıda bulunur. Buna ek olarak, bidon sistemlerinin robotlu, mekanik ve hatta manuel kaynak işlemlerinde uygulanması, tüm MIG/MAG kaynak sürecinin kolaylaştırılmasını sağlar ve imalatçılar için diğerlerinden ayıran ve öne çıkaran faydaları beraberinde getirir.

Yuvarlak veya sekizgen bidonların tercih edilmesi

voestalpine Böhler Welding’in kaynak teli bidonları ya yuvarlak ya da sekizgen olarak bulunur. Bunların ikisi de kartondandır ve aynı set aksesuar ile kullanılabilir. Yuvarlak bidonlar çok dayanıklıdır ve ağır kaynak uygulamaları için iyi bir seçenek teşkil eder. Sekizgen bidonlar ise, bidonun ağır ve sert darbeler almayacağı şekilde günlük kullanım için uygundur. Ayrıca boşaldığında katlanabilir, böylece atılana kadar minimum saklama yeri kaplar. Bidon komponentleri tamamen geri dönüştürülebilir. İki bidon çeşidi de şirketin üç markasını da kapsayacak şekilde  sunulmaktadır – Böhler Welding, UTP Maintenance ve Fontargen Brazing.

Güvenli ve verimli dâhili transport ve kurulum için aksesuarlar

Elle itilen bir araba ve kaldırma çubuğu iş alanında yerde veya havada yukarıdan bir vinç ile güvenli ve verimli bir şekilde bidonların taşınmasını sağlamak için sunulmaktadır. Kolay bir şekilde kurulmuş tel açma aletleri ve farklı tel çeşitleri için özel “bas ve başlat” silindirleri, telin az kuvvetle sorunsuz bir şekilde beslenmesini sağlamaktadır.

Böhler Welding Bidon Çözümleri broşürünüzü indirin ve bidonların özel aksesuarlarla kolay ve verimli kurulumuna buradan bakın.

Ürün & Hizmet Ara